Płyta subskrypcyjna 34 > Zbigniew Seifert ‎– Kilimanjaro PolJazz ‎– PSJ 101

Album Zbigniewa Seiferta

O ile dość łatwo udało mi się wskazać daty uzyskania informacji o planowanym przez Klub Płytowy Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego wydaniu albumów Krzysztofa Komedy i Mieczysława Kosza, to w przypadku dwupłytowego albumu Zbigniewa Seiferta mam kłopot.
Na pewno wszedłem w posiadanie tego wydawnictwa w drodze subskrypcji ale nie potrafię sobie przypomnieć okoliczności ani ich udokumentować. Jedyny znaleziony ślad, to reklama płyt Poljazzu na ostatniej stronie Jazz Forum nr 74 1/82 (51).„Kilimanjaro” Zbigniewa Seiferta jest trzecim, wydanym przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe albumem, poświęconym pamięci zmarłego polskiego muzyka jazzowego.
Dwie autorskie płyty światowej sławy, polskiego, skrzypka, z jego nagraniami dokonanymi podczas jego koncertu w krakowskim klubie „Pod Jaszczurami ukazały się w listopadzie 1981 roku. W nagraniu towarzyszyli Z. Seifertowi jego uczniowie z Warsztatów Jazzowych w Chodzieży. Serię klubową płyt rozprowadzonych wśród członków klubu wydano w okładkach zaprojektowanych przez Ryszarda Gruszczyńskiego. Recenzja płyt autorstwa Kazimierza Czyża ukazała się w edycji polskiej Jazz Forum nr75 2/1982 (52).

opracował : Włodzimierz Janowski