Płyta subskrypcyjna 3 >Mieczysław Kosz Trio – Vol.2 Pronit ‎– Z-SX 0582 Poland 1975

Album Mieczysława Kosza

zawiadomienie.jpgDrugim subskrypcyjnym wydawnictwem Klubu Płytowego Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego był album Mieczysława Kosza, zmarłego tragicznie 31 maja 1973 roku, niewidomego pianisty jazzowego. Nie byłem subskrybentem tego wydawnictwa ale uważam, że warto je przypomnieć, ponieważ wydawnictwo to znacznie rozszerzyło dyskografie artysty.

W suplemencie do Jazz Forum nr 2/74 (8), obok wiadomości o zaawansowaniu edycji albumu z muzyką Krzysztofa Komedy, pojawiła się również wiadomość o ogłoszeniu subskrypcji albumu (składającego się z dwóch płyt długogrających i obszernego, ilustrowanego folderu) poświęconego twórczości Mieczysława Kosza.
Album wydano w końcu 1975 roku a wśród subskrybentów rozprowadzany był w początku roku 1976, co potwierdza moje ostatnie „znalezisko” – zawiadomienie z Klubu Płytowego PSJ o możliwości odbioru tego albumu.

Zawiadomienie było dołączone do którejś z przysłanych mi płyt klubowych.
Płyty wydano w II wersji okładek klubowych. Do wydawnictwa był dołączony folder.

opracował : Włodzimierz Janowski

Dwupłytowy album z muzyką Mieczysława Kosza ukazał sie już po wydaniu albumu Komedy. To było drugie wielkie osiągnięcie Klubu Płytowego. Zarządzał wtedy klubem Jerzy Grudziński. Płyty były dostępne jeszcze w 1978 roku. Wytłoczono je w Pronicie. Okładki to „Biały gramofon” bez żadnego opisu. Do płyt dołączono folder wydany w 1975 roku z okazji festiwalu pianistów jazzowych w Kaliszu.

Klip_2a.jpg
opracował : Jacek Karolak