1955_ESTRADA JAZZOWA

 W 1955 roku na fali odwilży Państwowe Przedsiębiorstwo Imprez Estradowych zorganizowało w Warszawie cykliczną imprezę „Estrada Jazzowa„. Koncerty odbywały się będą zarówno w stolicy jak innych miastach Polski.

Pierwsza impreza „Estrady Jazzowej” pod nazwą  „Studio 55”  odbyła się w listopadzie 1955 roku w baraku przy ul. Wspólnej, trwała przez tydzień, a brali w niej udział m.in. pieśniarka Carmen Moreno i świetni soliści: z Zespołu Jana Walaska i Melomanów : saksofoniści Matuszkiewicz i Walasek, perkusista Sobociński i pianista Trzaskowski oraz Jerzy Herman. Program imprezy obejmował zarówno muzyke tradycyjną jak i swing nowoczesny.

W kolejnym miesiącu odbyła się impreza pod nazwą „Seans z powidłami” z udziałem zespołu MELOMANI pod kierownictwem Jerzego Matuszkiewicza  oraz zespołu Andrzeja Kurylewicza w składzie nowoorleańskim.

Kolejna impreza nosiła tytuł „Zimno i gorąco” także z udziałem Melomanów, którzy zaprezentowali repertuar w stylu jazz hot oraz cool. W programie śpiewała Wanda Warska ,a jako pianista wystąpił Andrzej  Kurylewicz.