TOMASZ CHYŁA QUINTET

TOMASZ CHYŁA QUINTET – Zespół powstał w 2014 roku, a jego skład ustabilizował się w dwa lata później. Grali w nim, obok lidera, Piotr Chęcki (sax), Szymon Burnos (key), Krzysztof Słomkowski (db) i Sławek Koryzno (dr). Drzwi do kariery otworzyły się przed kwintetem  po zdobyciu Grand Prix 40. Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w grudniu 2016 r. co zaowocowało wydaniem dwóch płyt: Eternal Entropy (2017) i Circlesongs (2018).  W 2019 r. zespół otrzymał nominację Akademii Fonograficznej do nagrody muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii Muzyka Jazzowa, nominacja jako Album Roku za płytę „Circlesongs”. To już druga nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymali w 2018 roku w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album „Eternal Entropy”. Nominację otrzymał także sam Tomasz Chyła – lider formacji, jako Artysta Roku w kategorii Jazz w 2019 r.

Nieco później odszedł Krzysztof Słomkowski, którego zastąpił Konrad Żołnierek, a w 2020 roku skład kwintetu został kompletnie przemeblowany. Obecnie obok Chyły,  Koryzno i Żołnierka grają: Emil Miszk (tp) i Krzysztof Hadrych (g). To oni w 2021 roku nagrali płytę „Da Vinci”.
Są zdobywcami pierwszego miejsca w ankiecie Jazz Forum w kategorii: Nowa Nadzieja – Zespół. W rankingu redakcji JazzPRESS zajęli pierwsze miejsce w kategorii: Polska Jazzowa Płyta Roku.

źródło : https://nospr.org.pl/pl/kalendarz/jazzklub-3?setlang=true

TOMASZ CHYŁA QUINTET_Płyty winylowe polish edition

https://www.discogs.com/release/22613966-Tomasz-Chy%C5%82a-Quintet-da-Vinci

TOMASZ CHYŁA QUINTET_Płyty CD polish edition

https://www.discogs.com/release/14621953-Tomasz-Chy%C5%82a-Quintet-Circlesongs

TOMASZ CHYŁA QUINTET_Publikacje

TOMASZ CHYŁA QUINTET_Memorabilia

TOMASZ CHYŁA QUINTET_Jazz Gallery