GRAND PRIX KOMEDA - Ostrów wlkp.

O FESTIWALU

Grand Prix Komeda –  Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim odbył się już po raz jedenasty. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy promuje polski film i muzykę filmową. Podczas wydarzenia rozstrzygany jest konkurs na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. W ramach festiwalu wyświetlane są filmy konkursowe oraz inne obrazy, także te, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda.

Doroczne wydarzenie przypomina też twórczość K. Komedy, kompozytora, jazzmana światowej sławy, związanego w latach młodości z Ostrowem Wielkopolskim.

Festiwal pokazuje filmy wartościowe i ambitne, skierowane do różnorodnego grona odbiorców, wśród których dominują nowe produkcje, ale nie brakuje też i starszych, znaczących dla polskiej kinematografii.

Od kilku lat na festiwalu przyznawana jest Nagroda Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości. Dotychczas otrzymali ją: Zygmunt Konieczny, Jan A.P. Kaczmarek, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Andrzej Korzyński. W tym roku statuetka została wręczona Henrykowi Kuźniakowi, autorowi muzyki do filmów animowanych, dokumentalnych, fabularnych, by wymienić wśród nich tytuły: „Vabank”, „Vabank II”, „Seksmisja”, seriale jak „Sukces” czy „Na kłopoty Bednarski”.

żródło : http://jazzforum.com.pl/main/news/grand-prix-komeda-podsumowanie?fbclid=IwAR0so6GrraplbJdiVIAamhVYO5smbKEJcdL-EuFxiVAp562G0xNZF1FLFzg

GRAND PRIX KOMEDA - Ostrów Wlkp.

https://www.grandprixkomeda.pl/