120n14 Jazz Club Warszawa 2015

120n14 Jazz Club to wyjątkowe miejsce na warszawskiej mapie klubów jazzowych, gdzie przy wybornym posiłku i lampce dobrego wina można posłuchać muzyki jazzowej.

w 2015 roku Klub założyło małżeństwo Katarzyna i Tomasz Pierchała, a początek nazwy Klubu to jego pierwszy adres , czyli ulica Piwna 12/14 w piwnicy modernistycznej kamienicy na Starym Mieście w Warszawie. Otwarcie uświetniły zespoły: Jonkisz Jazz Energy i Grupa w Składzie. Po kilku miesiącach działalności min. ze względu na szczupłość miejsca i inne perturbacje Klub został przeniesiony do nowej siedziby na ul. Stanisława Noakowskiego 16. Wielkie otwarcie w maju 2016 roku uświetniła amerykańska wokalistka Julie Silvera. Z końcem maja 2020 roku Klub zakończył działalność na Noakowskiego, a od sierpnia tegoż roku wznowił działalność przy ul. Brzeskiej 18 na Pradze – Północ zmieniając jednocześnie nazwę na 12on14Club.

Repertuar 12and14Club zawsze był niezmiernie bogaty i urozmaicony, a przy tym nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu co docenili stali i okazjonalni bywalcy wybierając go w latach 2015, 2016, 2017 i 2018 Klubem Roku w ankiecie Jazz TOP miesięcznika Jazz Forum. Co miesiąc w ofercie przygotowywanej przez 12on14  Jazz Club znaleźć możemy wiele koncertów znakomitych polskich i zagranicznych muzyków. Ogromną popularnością w 12on14 Jazz Club cieszą się również koncerty Jam Session, która są doskonałą okazją do tego, aby spotkać się, posłuchać muzyki jazzowej i miło spędzić czas. Sytuacja związana z pandemią zainspirowała właścicieli Klubu do wykorzystania mieszczącego się tuż pod sceną małego studia przygotowanego do transmisji on-line koncertów i innych wydarzeń kulturalnych odbywających się na scenie. Działalność pod nowym adresem zainaugurowała seria „Directed by Jazz” realizowana pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz sobotnio-niedzielnycykl koncertów w nowej serii #jazzevening  streamowany bezpłatnie na klubowym Facebooku, kanale YouTube oraz Vimeo.

Klub wydaje także edycję internetową Almanachu zawierającego aktualne informacje o wydarzeniach klubowych.

żródło : www.12on14club.com ; Jazz Forum

Aktualna Siedziba Jazz Clubu Warszawa ul.Brzeska 18

Właściciele Clubu : Katarzyna i Tomasz Pierchała

Siedziba 12on14 Jazz Club przy ul. Piwnej 12/14

Siedziba 12on14 Jazz Club przy ul. Noakowskiego 16

Siedziba 12on14 Jazz Club przy ul. Noakowskiego 16

Siedziba 12on14 Jazz Club ul. Brzeska 18