Polish Jazz

Piekarnia Cichej Kobiety

Klub "Piekarnia Cichej Kobiety" PCK w Zielonej Górze przy ul Fabrycznej 13 istnieje w tym miejscu od 2007 roku, kiedy to dzisiejszy właściciele Kamila i Jerzy Nowak kupili od Społem popadającą w ruinę część po dawnych piekarniach. Klub z zewnątrz może nie prezentuje się okazale, ale to tylko pozory, bo w środku życie jazzowe i nie tylko aż kipi. Cyklicznie odbywają się koncerty jazzowe z udziałem tak rodzimych jak i zewnętrznych zespołów tak z Polski jak i zagranicy min. w czasie trwania corocznego festiwalu Green Town Of Jazz.

Klub "Piekarnia Cichej Kobiety" wraz z Muzeum Ziemi Lubuskiej jest współorganizatorem comiesięcznych koncertów pn. Jazz w Muzeum, w ramach których w pięknych wnętrzach  Sali Witrażowej, a od niedawno w nowo oddanej Sali koncertowej wystąpiła w kameralnych recitalach cała czołówka polskiego jazzu w osobach Adama Makowicza, Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Jagodzińskiego, Kuby Stankiewicza czy Sławka Jaskułke.

Klub prowadzi również działalność edukacyjną poprzez wystawy jak np. Wystawa Okładek Płyt z kultowej serii Polish Jazz ( ze zbiorów Andrzeja Winiszewskiego ), objazdowa Wystawa Okładek JAZZ FORUM. Przed koncertami mają miejsce także ilustrowane multimediami pogadanki na różne tematy jak np. 60 lat Polskiego Jazzu, Muzyka Filmowa Krzysztofa Komedy.

Od niedawna w Klubie odbywa się co miesiąc spotkanie miłośników winyli w ramach Klubu Czarnego Krążka.

Od 2019 roku Klub współorganizuje imprezą pn. Jazz Crossing Jazz Festiwal Polska & Canada.

Przed Klubem

W Klubie

W Klubie

Osobowości : Kamila i Jerzy Nowak

Statuetka – Osobowość roku 2008

Dyplom – osobowość roku 2008

Właściciele : Kamila i Jerzy Nowak

Jazz w pałacach i dworach

Wiosna jazzowo – bluesowa

Festiwal Jazz Canada & Polska

Green Town of Jazz

Wystawy w Kllubie

Klub Czarnego Krążka