Jazz w Muzeum 1994 / Muzeum Jazz Festiwal 1996 – Ostrów

 

Jazz w Muzeum – cykl koncertów jazzowych odbywających się w Ostrowie Wielkopolskim, a których dopełnieniem jest coroczny Muzeum Jazz Festiwal.

Pierwszy z koncertów serii Jazz w Muzeum odbył się 28 kwietnia 1994 roku. Inicjatywa została podjęta z okazji 25 rocznicy śmierci blisko związanego z Ostrowem Krzysztofa Komedy. Od 1996 towarzyszy im,  Muzeum Jazz Festiwal (pierwszy 26-28 kwietnia 1996).

Inicjatorem i organizatorem Jazzu w Muzeum jest Jerzy „Jazz” Wojciechowski. Miejscem koncertów Jazz w Muzeum było Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w ostrowskim ratuszu, ale od jesieni 2005 jest nim Kino Komeda. Koncerty Muzeum Jazz Festiwal odbywają się w obu tych miejscach.

Jazz w Muzeum i Muzeum Jazz Festiwal gościły m.in. z wykonawców polskich: Jazz Band Ball Orchestrę, Tomasza Stańkę, Macieja Sikałę, Grażynę Auguścik, Andrzeja Jagodzińskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Jarosława Śmietanę, Henryka Miśkiewicza, Annę Marię Jopek, Janusza Szroma a z wykonawców zagranicznych: Randy’ego Breckera, Ala Fostera, Michaela Hilla, Gary’ego Bartza, Janice Harrington, Deana Browna, Susan Weinert, Billy’ego Harpera, The Holmes Brothers, Ala di Meolę, Richarda Bonę.

źródło : https://pl.wikipedia.org/wiki/Jazz_w_Muzeum

Muzeum Jazz Festiwal - Afisze & Plakaty

Muzeum Jazz Festiwal - Programy

Jazz w Muzeum - Plakaty

Jazz w Muzeum - Programy

Jazz w Muzeum - Pamiątki

Jazz w Muzeum / Muzeum Jazz Festiwal - Książki & Albumy

Jazz w Muzeum / Muzeum Jazz Festiwal_Publikacje

Jazz w Muzeum / Muzeum Jazz Festiwal - Płyty CD & DVD