Jazz na Starówce Warszawa od roku 1994

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce – plenerowy letni festiwal jazzowy odbywający się w Warszawie na Rynku Starego Miasta. Pierwsza edycja miała miejsce w 1994, a koncerty odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, festiwal korzysta z dotacji m. st. Warszawy, MKIDN oraz pomocy sponsorów, partnerów i patronów mediowych.

Festiwal Jazz na Starówce jest największym pod względem liczby widzów festiwalem jazzowym w Polsce. Każdy sobotni koncert w lipcu i sierpniu gromadzi ok. 3-4 tys. osób, a jedna edycja przyciąga około 50 tysięcy.

Początkowo na festiwalu występowali głównie artyści polscy, z czasem zaczęły się pojawiać pojedyncze polskie i zagraniczne gwiazdy. W latach 2005-2008 dominowali już wykonawcy spoza Polski – głównie z Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Dyrektorem festiwalu jest Krzysztof Wojciechowski, a organizacją zajmuje się Fundacja Jazz Art. Oficjalna nazwa edycji wydarzenia z roku 2008 to: Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce .

http://www.jazznastarowce.pl/

Jazz na Starówce - Programy

Jazz na Starówce - Pamiątki

JAZZ NA STARÓWCE_Publikacje

JAZZ NA STARÓWCE_Jazz Gallery

Jazz na Starówce - Plakaty