Polish Jazz

Wiadomości

Sax Club Pana Dyakowskiego„Sax Clubu Pana Dyakowskiego” to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiego środowiska jazzowego. Książka jest przede wszystkim opowieścią o życiu zawodowym artysty, choć i wątków prywatnych nie brakuje.

To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

źródło : Jazz Forum

Nowa seria „Polish Jazz Masters”

Wydaniem jubileuszowej płyty Easy! Wojciecha Karolaka Polskie Nagrania inaugurują w styczniu serię reedycji wybitnych płyt.

Druga płyty to Torpedo Novi Singers

Jakość i szata graficzna serii zbliżona będzie do reedycji Polish Jazz, ale ujednolicona kolorystycznie w czerni i srebrze.

źródło : JazzPress

Papierowa wersja JazzPRESS nr 3.

W połowie stycznia 2019 r. ukazał 3 numer pisma JazzPRESS w wersji papierowej.

Papierowy numer ukazał  się w nakładzie 3 tys egz. i jest bezpłatnym dwumiesięcznikiem.

“Ikar. Legenda Mietka Kosza”

12 października rozpoczną się zdjęcia do “Ikara. Legendy Mietka Kosza”, filmu o Mieczysławie Koszu, znakomitym i zapomnianym, zmarłym przed trzydziestką niewidomym pianiście. Główną rolę zagra Dawid Ogrodnik, a muzykę do filmu skomponuje Leszek Możdżer.

żródło: Gazeta Wyborcza

Jazzowe dzieje Polaków.Biografia wielogłosowa.

Na 3-cią dekadę października br. planowana jest długo oczekiwana premiera zestawu multimedialnego “Jazzowe dzieje Polaków.Biografia wielogłosowa” autorstwa Andrzeja Wasylewskiego.

Zestaw ukaże się nakładem IPN w postaci albumu oraz 4 płyt DVD z filmami i koncertami jazzowymi.